WP-Members 2.9.5 - en to ca_CA translation catalogue (219 entries)

en: Settings
ca_CA: Preferències

en: Options
ca_CA: Opcions

en: Fields
ca_CA: Camps

en: Dialogs
ca_CA: Diàlegs

en: Your WP settings allow anyone to register - this is not the recommended setting.
ca_CA: La seva configuració de WP permet que qualsevol persona pugui registrar-se, això no és el més recomenat.

en: You can %s change this here %s making sure the box next to "Anyone can register" is unchecked.
ca_CA: Pot %s canviar això aquí %s revistant la casella "Qualsevol pot registrar-se" està demercada.

en: This setting allows a link on the /wp-login.php page to register using the WP native registration process thus circumventing any registration you are using with WP-Members. In some cases, this may suit the users wants/needs, but most users should uncheck this option. If you do not change this setting, you can choose to ignore these warning messages under WP-Members Settings.
ca_CA: La configuració permet un enllaç a /wp-login.php per registra-se usant el procés WP i així eludir qualsevol registre que utilitzem amb WP-Members. En alguns casos, pot ser útil, però la majoria de vegades aquesta opció ha d'estar desactivada. Si decideix deixar la configuració aixó, pot escollir ignorar els missatges d'alerta en la configuració de WP-Members.

en: Your WP settings allow anyone to comment - this is not the recommended setting.
ca_CA: La seva configuració de WP permet a qualsevol fer comentaris, això no és el més recomenat.

en: You can %s change this here %s by checking the box next to "Users must be registered and logged in to comment."
ca_CA: Pot %s canviar %s això marcant la casella al costat de "Els usuaris han d'estar registrats i connectats per fer comentaris."

en: This setting allows any users to comment, whether or not they are registered. Depending on how you are using WP-Members will determine whether you should change this setting or not. If you do not change this setting, you can choose to ignore these warning messages under WP-Members Settings.
ca_CA: Aquesta condició permet a qualsevol usuari comentar, estigui o no registrat. Depenen de com estigui usant el WP-Members haurà de canviar aquesta opció. Si decideix deixar la configuració així, pot marcar "ignorar els missatges d'alerta en el panell la configuració de WP-Members.

en: Your WP settings allow full text rss feeds - this is not the recommended setting.
ca_CA: La teva configuració de WP permet textos complets en el canal RSS, això no és el més recomenat.

en: You can %s change this here %s by changing "For each article in a feed, show" to "Summary."
ca_CA: Pots %s canviar això aquí %s per canviar-ho "Per a cada article en una font , mostra" el "Resum."

en: Leaving this set to full text allows anyone to read your protected content in an RSS reader. Changing this to Summary prevents this as your feeds will only show summary text.
ca_CA: Deixant l'opció a text complet permet a qualsevol llegir el text del seu contingut protegit amb un lector de RSS. Canviar això evita aquesta possibilitat.

en: You have set WP-Members to hold registrations for approval
ca_CA: Ha configurat WP-Members perquè els nous registres estiguin retinguts fins que siguin aprovats.

en: but you have not changed the default message for "Registration Completed" under "WP-Members Dialogs and Error Messages."  You should change this message to let users know they are pending approval.
ca_CA: però no ha canviat el missatge per defecte per "Registre Complet" a "WP-Members Diàlegs i Missatges d'Error." Heu de canviar aquest missatge perquè els usuaris sàpiguen que estan pendents d'aprovació.

en: You have set WP-Members to turn off the registration process
ca_CA: Ha configurat WP-Members per desactivar el procés de registre

en: but you also set to moderate and/or email admin new registrations.  You will need to set up a registration page for users to register.
ca_CA: però també s'estableix com a moderador i/o l'administrador email per a nous registres. Necessiteu establir una pàgina de registres pels usuaris que vulguin registrar-se

en: You have turned on reCAPTCHA
ca_CA: Ha activat reCAPTCHA, el sistema per prevenir registres falsos.

en: but you have not entered API keys.  You will need both a public and private key.  The CAPTCHA will not display unless a valid API key is included.
ca_CA: però no ha introduit les claus API. Necessitaràs una clau pública i privada. El CAPTCHA no es mostrarà si no es mostra una clau API vàlida.

en: Version:
ca_CA: Versió:

en: Thank you for using WP-Members
ca_CA: Gràcies per utilitzar WP-Members

en: Follow
ca_CA: Continuar:

en: Block
ca_CA: Bloquejar

en: Post Restriction
ca_CA: Restricció de l'anunci

en: Page Restriction
ca_CA: Pàgina Restricció

en: Unblocked?
ca_CA: Desbloquejat?

en: Blocked?
ca_CA: Bloquejat?

en: Manage reCAPTCHA Options
ca_CA: Gestionar les opcions de reCAPTCHA

en: reCAPTCHA is a free, accessible CAPTCHA service that helps to digitize books while blocking spam on your blog.
ca_CA: reCAPTCHA és un servei gratuit i accessible que ajuda als registres digitals mentre bloqueja el spam del seu blog.

en: reCAPTCHA asks commenters to retype two words scanned from a book to prove that they are a human. This verifies that they are not a spambot while also correcting the automatic scans of old books. So you get less spam, and the world gets accurately digitized books. Everybody wins! For details, visit the %s reCAPTCHA website%s
ca_CA: reCAPTCHA pregunta als usuaris una clau de dues paraules mostrades en una imatge com a prova de que som humans. Això verifica que no som robots de spam inscrivint-nos automàticament. Així s'aconseguirà menys spam i més exactitud en els registres. Tothom hi guanya! Per a més informació, visiteu el %s lloc web de reCAPTCHA %s

en: reCAPTCHA Keys
ca_CA: Claus de reCAPTCHA

en: reCAPTCHA requires an API key, consisting of a "public" and a "private" key. You can sign up for a %s free reCAPTCHA key%s
ca_CA: reCAPTCHA requereix una clau d'encriptació pública y privada. Pot apuntar-se per %s per aconseguir claus gratuïtes%s.

en: Public Key
ca_CA: Clau pública

en: Private Key
ca_CA: Clau privada

en: Choose Theme
ca_CA: Escull el tema

en: Red
ca_CA: Vermell

en: White
ca_CA: Blanc

en: Black Glass
ca_CA: Negre cristall

en: Clean
ca_CA: Clar

en: Image type
ca_CA: Tipus d'Imatge

en: Update CAPTCHA Settings
ca_CA: Actualizar configuració de CAPTCHA

en: CAPTCHA was updated for WP-Members
ca_CA: CAPTCHA s'ha actualitzat per WP-Members

en: Restricted post (or page), displays above the login/registration form
ca_CA: Les entrades (o pàgines) bloquejades mostren sempre el formulari d'identificació/registre

en: Username is taken
ca_CA: El nom d'usuari ja està en ús

en: Email is registered
ca_CA: L'email ja està registrat

en: Registration completed
ca_CA: Registre complet

en: User update
ca_CA: Actualitza l'usuari

en: Passwords did not match
ca_CA: Les contrasenyes no coincideixen

en: Password changes
ca_CA: Canvi de contrasenya

en: Username or email do not exist when trying to reset forgotten password
ca_CA: L'usuari o email no existeixen quan intentem restablir la contrasenya oblidada

en: Password reset
ca_CA: Contrasenya restablerta

en: Dialogs and Error Messages
ca_CA: Diàlegs i missatges d'error

en: You can customize the text for dialogs and error messages. Simple HTML is allowed %s etc.
ca_CA: Pot personalitzar els textes pels diàlegs i els missatges d'error. Es permet HTML simple %s etc.

en: Terms of Service (TOS)
ca_CA: Condicions d'ús

en: Update Dialogs
ca_CA: Actualitza els diàlegs

en: WP-Members dialogs were updated
ca_CA: Els diàlegs de WP-Members s'han actualitzat

en: New Registration
ca_CA: Nou registre

en: Registration is Moderated
ca_CA: Registre complet

en: Registration is Moderated, User is Approved
ca_CA: El seu registre ha estat aprovat

en: Password Reset
ca_CA: Contrasenya reiniciada

en: Admin Notification
ca_CA: Notificació de l'administrador

en: Email Signature
ca_CA: Signatura email

en: Email Messages
ca_CA: Missatges d'email

en: You can customize the content of the emails sent by the plugin.
ca_CA: Pots personalitzar el contingut dels emails enviats per el plugin.

en: A list of shortcodes is available here.
ca_CA: En aquesta pàgina podeu trobar una llista de codis.

en: Set a custom email address
ca_CA: Configureu una adreça de correu electrònic personalitzada

en: (optional)
ca_CA: (opcional)

en: Set a custom email name
ca_CA: Establiu un nom de correu electrònic personalitzat

en: Subject
ca_CA: Assumpte

en: Body
ca_CA: Cos

en: Update Emails
ca_CA: Actualizar emails

en: WP-Members emails were updated
ca_CA: Els emails de WP-Members s'han actualitzat

en: WP-Members fields were updated
ca_CA: Els camps dels WP-Members s'han actualitzat

en: Field Label is required for adding a new field. Nothing was updated.
ca_CA: Es requereix etiqueta del camp per afegir un nou camp. Res s'ha actualitzat.

en: Option Name is required for adding a new field. Nothing was updated.
ca_CA: L'opció del Nom és requereix per incloure un nou camp. Res s'ha actualitzat.

en: Checked value is required for checkboxes. Nothing was updated.
ca_CA: Es requereix etiqueta del camp per afegir un nou camp. Res s'ha actualitzat.

en: field was added
ca_CA: es va afegir camp

en: field was updated
ca_CA: camp s'actualitza

en: Edit Field
ca_CA: Edita Camp

en: Add a Field
ca_CA: Afegir un camp

en: Field Label
ca_CA: Etiqueta del camp

en: Option Name
ca_CA: Opcions

en: Field Type
ca_CA: Tipus de camp

en: textarea
ca_CA: àrea de text

en: dropdown
ca_CA: desplegable

en: password
ca_CA: Contrasenya

en: Display?
ca_CA: Mostrar?

en: Required?
ca_CA: Obligatori?

en: Additional information for checkbox fields
ca_CA: Informació addicional per als camps de casella de verificació

en: Checked by default?
ca_CA: Marcada per defecte?

en: Stored value if checked:
ca_CA: Valor emmagatzemat si s'activa:

en: Additional information for dropdown fields
ca_CA: Informació addicional per als camps desplegables

en: For dropdown, array of values:
ca_CA: Pel desplegable, valors:

en: Options should be Option Name|option_value,
ca_CA: Les opcions han de ser Option Name|option_value,

en: Visit plugin site for more information
ca_CA: Per a més informació visita la pàgina del plugin

en: Add Field
ca_CA: afegir camp

en: Manage Fields
ca_CA: Gestionar camps

en: Determine which fields will display and which are required.  This includes all fields, both native WP fields and WP-Members custom fields.
ca_CA: Determina quins camps es mostraran i quins són obligatoris. Això inclou tots els camps, els natius de WP com els creats a WP-Members.

en: (Note: Email is always mandatory and cannot be changed.)
ca_CA: (Nota: el camp email és obligatori, no pot canviar-se)

en: Add/Delete
ca_CA: Inclou/Suprimeix

en: Checked?
ca_CA: Comprovat?

en: Delete
ca_CA: Suprimeix

en: (Email cannot be removed)
ca_CA: (Nota: el camp de l'email és obligatori, no es pot canviar)

en: Registration Date
ca_CA: Data de Registre

en: Active
ca_CA: Activar

en: Registration IP
ca_CA: Adreça IP

en: Update Fields
ca_CA: Actualitzar camps

en: Manage Options
ca_CA: Configurar opcions

en: Block Posts by default
ca_CA: Bloquejar entrades per defecte

en: Note: Posts can still be individually blocked or unblocked at the article level
ca_CA: Nota: les entrades poden ser bloquejades o desbloquejades a nivell d'article

en: Block Pages by default
ca_CA: Bloquejar pàgines per defecte

en: Note: Pages can still be individually blocked or unblocked at the article level
ca_CA: Nota: les pàgines encara poden ser bloquejades o no bloquejades a nivell d'article

en: Show excerpts
ca_CA: Mostra resums

en: Shows excerpted content above the login/registration on both Posts and Pages
ca_CA: Mostra resums de contingut sobre el formulari d'accés, tant en entrades com en pàgines

en: Notify admin
ca_CA: Notificar a l'administrador

en: Notify %s for each new registration? %s
ca_CA: Enviar un email a %s per a cada nou registre? %s

en: Moderate registration
ca_CA: Confirmar registre

en: Holds new registrations for admin approval
ca_CA: Els nous registres seran aprovats per l'administrador

en: Enable CAPTCHA
ca_CA: Permetre CAPTCHA

en: Turns on CAPTCHA for registration
ca_CA: Activa  CAPTCHA pel registre

en: Hide registration
ca_CA: Amaga registre

en: Time-based expiration
ca_CA: Venciment en funció del temps

en: Allows for access to expire
ca_CA: Permet que l'accés expiri

en: Trial period
ca_CA: Període de prova

en: Allows for a trial period
ca_CA: Permet un període de prova

en: Ignore warning messages
ca_CA: Ignorar missatges d'advertència

en: Ignores WP-Members warning messages in the admin panel
ca_CA: Ignorar missatges de perill de WP-Members en el panell d'administració

en: Auto Excerpt:
ca_CA: Acte Extracte:

en: Optional
ca_CA: Opcional

en: User Profile Page:
ca_CA: Fitxa d'usuari de la pàgina:

en: Register Page:
ca_CA: Registrar la URL de la pàgina

en: Update Settings
ca_CA: Actualizar configuració

en: WP-Members settings were updated
ca_CA: La configuració de WP-Members s'ha actualitzat

en: Activated?
ca_CA: Activa?

en: Subscription
ca_CA: Subscripció

en: Expires
ca_CA: Expira

en: Registered
ca_CA: Registrat

en: WP-Members Additional Fields
ca_CA: WP-Members camps adicionals

en: (required)
ca_CA: (requerit)

en: Activate this user?
ca_CA: Activar usuari?

en: Reactivate this user?
ca_CA: Voleu tornar a activar aquest usuari?

en: Deactivate this user?
ca_CA: Desactivar usuari?

en: IP @ registration
ca_CA: Adreça IP

en: Export
ca_CA: Exportar

en: Export All Users
ca_CA: Exportar tots els usuaris

en: Existing Users Log In
ca_CA: Usuaris Existents Entrada

en: Change Password
ca_CA: Canvia la contrasenya

en: Update Password
ca_CA: Actualitza la contrasenya

en: Reset Forgotten Password
ca_CA: Reinicia la contrasenya oblidada

en: Forgot password?
ca_CA: Has oblidat la contrasenya?

en: Click here to reset
ca_CA: Prem aquí per reiniciar

en: New User?
ca_CA: Nou usuari?

en: Click here to register
ca_CA: Prem aquí per registrar-te

en: Required field
ca_CA: Camp obligatori

en: Reset Form
ca_CA: Restablir el Formulari

en: Update Profile
ca_CA: Actualitzar Perfil

en: Choose a Username
ca_CA: Escull un nom d'usuari

en: Please indicate that you agree to the %s TOS %s
ca_CA: Siusplau indiqueu que heu llegit i esteu d'acord amb les %s condicions d'ús  %s

en: New User Registration
ca_CA: Registre d'un nou usuari

en: Additional Information
ca_CA: Informació Addicional

en: There was an error with the CAPTCHA form.
ca_CA: Hi hagut un error amb el formulari de CAPTCHA

en: Edit Your Information
ca_CA: Edita la teva informació

en: <strong>ERROR</strong>: User has not been activated.
ca_CA: <strong>ERROR</strong>: L'usuari no ha estat activat.

en: Sorry, %s is a required field.
ca_CA: Disculpa, %s és un camp obligatori.

en: Login Failed!
ca_CA: ¡Error d'identificació!

en: You entered an invalid username or password.
ca_CA: Ha introduit un nom d'usuari o una contrasenya incorrecta

en: Click here to continue.
ca_CA: Prem aquí per continuar.

en: Edit My Information
ca_CA: Editar la meva informació

en: You are logged in as %s
ca_CA: S'ha identificat com %s

en: Click to log out.
ca_CA: Prem aquí per desconnectar-te

en: Begin using the site.
ca_CA: Comença a utilitzar el web

en: Click to log out
ca_CA: Prem aquí per desconnectar-te

en: click to log out
ca_CA: Prem aquí per desconnectar-te

en: Password fields cannot be empty
ca_CA: La contrasenya no coincideix

en: There was an error processing the form.
ca_CA: Hi hagut un error amb el formulari

en: Sorry, username is a required field
ca_CA: Disculpa, el nom d'usuari és obligatori

en: The username cannot include non-alphanumeric characters.
ca_CA: El nom d'usuari no pot contenir caràcters que no siguin alfanumèrics.

en: You must enter a valid email address.
ca_CA: Heu d'introduir un adreça de correu electrònic vàlida

en: Passwords did not match.
ca_CA: Les contrasenyes no coincideixen

en: Emails did not match.
ca_CA: Les correus electrònics no coincideixen

en: You must complete the CAPTCHA form.
ca_CA: Heu de completar la paraula mostrada en la imatge

en: We were unable to validate the public key.
ca_CA: No s'ha pogut validar la clau pública.

en: We were unable to validate the private key.
ca_CA: No s'ha pogut validar la clau privada.

en: The challenge parameter of the verify script was incorrect.
ca_CA: El paràmetre de verificació del script és incorrecte.

en: The CAPTCHA solution was incorrect.
ca_CA: La resolució de CAPTCHA és incorrecte.

en: The parameters to verify were incorrect
ca_CA: Els paràmetres a verificar són incorrectes

en: reCAPTCHA API keys are tied to a specific domain name for security reasons.
ca_CA: Les claus de reCAPTCHA van associades a un domini específic per raons de seguretat.

en: The reCAPTCHA server was not reached.  Please try to resubmit.
ca_CA: El servidor de reCAPTCHA no respond, siusplau intenta-ho de nou.

en: Login Failed!<br />You entered an invalid username or password.
ca_CA: Identificació fallada! <br />Has introduit un nom d'usuari o una contrasenya incorrectes.

en: You are not logged in.
ca_CA: No ha entrat en

en: log in
ca_CA: Identifica't

en: Forgot?
ca_CA: Has oblidat la contrasenya?

en: click here to log out
ca_CA: Prem aquí per desconnectar-te

en: Login Status
ca_CA: Estat de la identificació

en: Title:
ca_CA: Titol:

en: Terms of Service
ca_CA: Condicions d'us

en: %sclose%s
ca_CA: %stanca%s

en: %sprint%s
ca_CA: %simprimeix%s

en: First Name
ca_CA: Nom

en: Last Name
ca_CA: Cognoms

en: Address 1
ca_CA: Adreça (línia 1)

en: Address 2
ca_CA: Adreça (línia 2)

en: City
ca_CA: Ciutat

en: State
ca_CA: Província

en: Zip
ca_CA: CP

en: Country
ca_CA: País

en: Day Phone
ca_CA: Telèfon

en: Website
ca_CA: Lloc web

en: Biographical Info
ca_CA: Informació biogràfica

en: TOS
ca_CA: Condicions d'ús

en: This content is restricted to site members.  If you are an existing user, please log in.  New users may register below.
ca_CA: Aquest contingut és exclussiu pels usuaris registrats. Si ja ets un usuari registrat, siusplau identifica't. Si és un nou usuari, siusplau registra't.

en: Sorry, that username is taken, please try another.
ca_CA: Ho sentim, aquest nom d'usuari ja està agafat, siusplau prova'n un altre.

en: Sorry, that email address already has an account.<br />Please try another.
ca_CA: Ho sentim, aquest email ja està agafat, siusplau prova'n un altre.

en: Congratulations! Your registration was successful.<br /><br />You may now log in using the password that was emailed to you.
ca_CA: Felicitats! El procés de registre s'ha completat. <br /><br />Pots iniciar la sessió identifican-te amb la contrasenya que ha estat enviada a la teva adreça de correu.

en: Your information was updated!
ca_CA: La teva informació ha estat actualitzada!

en: Passwords did not match.<br /><br />Please try again.
ca_CA: Les contrasenyes no coincideixen<br /><br />Siusplau intenta-ho de nou.

en: Password successfully changed!<br /><br />You will need to re-login with your new password.
ca_CA: La contrasenya s'ha canviat correctament!. <br/><br/> Hauràs de tornar-te identificar utilitzant la nova contrasenya.

en: Either the username or email address do not exist in our records.
ca_CA: El nom d'usuari o email no existeixen en la nostra base de dades.

en: Password successfully reset!<br /><br />An email containing a new password has been sent to the email address on file for your account. You may change this random password then re-login with your new password.
ca_CA: La contrasenya ha estat restablerta correctament<br /><br /> Li enviarem un email amb la nova contrasenya a l'adreça que ha registrat. Podrà canviar la contrasenya a l'atzar i després iniciar la sessió amb una nova contrasenya.
